Valtuusto

Valtuuston puheenjohtajat 2013-2016

Pj, Joni Kortelainen

1. vpj, Pirjo Halonen
2. vpj, Jari Hyykky


Kunnanvaltuutetut ja varavaltuutetut toimikaudella 2013-2016 valituksitulojärjestyksessä

VALTUUTETUT (yhteystiedot julkaistu niiltä osin, mihin kukin valtuutettu on antanut suostumuksensa)

Rikoskonstaapeli, evp Jaakko Ruokolainen (Kesk.)
Kaukontie 6, 83900 Juuka
jaakko.ruokolainen@gmail.com
puh. 041 547 5854

Oikeustieteen kandidaatti Sakari Timonen (SDP)
Ampumaradantie 45, 83900 Juuka
sakutimonen@gmail.com
puh. 050 463 0371

Yrittäjä Väinö Hernesniemi (PS)
Niemeläntie 128, 83900 Juuka
vaiski.hernes@gmail.com

puh. 040 580 8579

Yrittäjä Petri Leppänen (Kesk.)
Palokankaantie 44, 83950 Ahmovaara

Varatuomari Pekka Vainikka (SDP)
Kehätie 17, 83900 Juuka
pekka.vainikka2@pp.inet.fi
puh. 041 546 8718

Rehtori Pirjo Halonen (Kesk.)
Kojonniementie 14, 83900 Juuka
pirjo.halonen@juuka.fi
puh. 045 130 5391

Yrittäjä Jari Hyykky (PS) 
Palomäentie 27 B, 83900 Juuka
taksi.martikainen@gmail.com
puh. 0400 167 260

Metsänhoitaja, MMT Heidi Tanskanen (Kesk.)
Välivaarantie 6, 83880 Kajoo
heidi.tanskanen@unelmametsa.fi
puh. 050 584 5573

Sähköasentaja Joni Kortelainen (SDP)
Ampumaradantie 2 D 13, 83900 Juuka 
joni.kortelainen1985@gmail.com
puh. 040 443 7639

Järjestötyöntek. - toimittaja Risto Alanko (Kesk.)
Kelotie 60, 83900 Juuka
alanko.risto@gmail.com
puh. 0500 150 137

Maanviljelijä, eläk. Arvi Martikainen (PS)
Koulutie 2 A 8, 83900 Juuka
puh. 040 752 8465

Liikenneopettaja Leo Ryynänen (KOK)
Peräläntie 15, 83950 Ahmovaara
leo.ryynanen@oyk.fi
puh. 0400 273 251

Johtava kirjastovirkailija, yo-merkonomi Sinikka Väyrynen (SDP)
Joki-Rantalantie 43, 83900 Juuka
sinikka.vayrynen@juuka.fi
puh. 040 588 3778

Maanviljelijä Matti Peura (Kesk.)
Vuokontie 1395, 83900 Juuka
peurala.farm@gmail.com
puh. 050 574 2464

Taksiautoilija Jarmo Tolvanen (SDP)
Vanhatie 21, 83900 Juuka 
jarmo-antero.tolvanen@pp.inet.fi
puh. 0400 279 340

Yrittäjä Tuomo Laaja (KD)
Tuhkalantie 6, 83900 Juuka
tuomo.laaja@svk.fi
puh. 045 311 0222

Raputalousyrittäjä Reima Louhelainen (PS)
Kuhnustantie 122, 83940 Nunnanlahti
puh. 040 592 0449

Maanviljelijä, Matti Lehikoinen(Kesk.)
Nurmelantie 78, 83940 Nunnanlahti
tapiolantila@luukku.com
puh. 050 379 6333

Kotitalousopettaja Anne Eskelinen (Kesk.)
Alapihantie 86 s, 83900 Juuka
anne.eskelinen@juuka.fi
puh. 050 542 6563

Yrittäjä Jari Miettinen (SDP, sit.)
Kauniskankaantie 38, 83900 Juuka
lyhytukko@gmail.com
puh. 045 188 2108

Lähihoitaja Jonna Martikainen (PS)
Peltotie 4 A 1, 83900 Juuka
martikainenjonna@gmail.com
puh. 044 284 9415

Lääkintävahtimestari, eläk. Kari Perälä (Kesk.)
Honkasaarentie 171 C, 83900 Juuka
kapa.perala@gmail.com
puh. 050 501 0285

Kivityömies Onni Kirjavainen (SDP)
Kehätie 14 , 83900 Juuka
onni.kirjavainen@pp.inet.fi
puh. 0400 126 383

Asentaja Seppo Kettunen (Kesk.)
Mäkeläntie 3, 83900 Juuka
seppo.kettunen@nunnanlahti.fi
puh. 044 262 7889

Yrittäjä Tuomo Brelo (PS)
Suonrannantie 54, 83900 Juuka
puh. 044 066 8378

Rehtori, eläk. Pertti Wickström (KOK) 
Kaukontie 2, 83900 Juuka 
pertti.wickstrom@gmail.com 
puh. 045 238 6100

FM, apulaisjohtaja Jarmo Vepsäläinen (SDP) 
Alatie 21, 83900 Juuka 
juuan.urheilijat@pp.inet.fi 
puh. 0500 921 660

 

VARAVALTUUTETUT

Sairaanhoitaja Päivi Kähkönen (KD)

Juhontie 19, 83900 Juuka

pivihelen@gmail.com

puh. 050 343 9979

 

Insinööri Matti Tuominen (KOK)

Nunnanlahdentie 15, 83900 Juuka

matti.tuominen@hydlub.fi

puh. 040 548 5562

 

Yo-merkonomi Eija Meriläinen (KOK)

Vuokontie 703, 83900 Juuka

eija.merilainen@hotmail.com

puh. 040 541 8951

 

Lähihoitaja Tiina Pitkänen (KESK)

tiina.pitkanen@suomi24.fi

Opettaja, yrittäjä Heidi Wilska (KESK)

puh. 050 574 7350

 

Maakuntaneuvos Pentti Juntunen (KESK)

Luikonlahdentie 1177, 83900 Juuka

pentti.juntunen@suomi24.fi

puh. 050 540 4709

 

Yrittäjä Raimo Hiltunen (KESK)

Luikonlahdentie 3131, 83880 Kajoo

rpa.hiltunen@netti.fi

puh. 0400 373 793

 

Yrittäjä, eläk. Pertti Gröhn (KESK)

Nevalanpääntie 556 A, 83910 Paalasmaa

puh. 040 500 1410

 

Sairaanhoitaja, eläk. Rauni Rantametsä (KESK)

Halla-ahontie 20, 83900 Juuka

rauni.rantametsa@oyk.fi

puh. 040 579 8217

 

Emäntä, eläk. Lahja Nevalainen (KESK)

Nevalanpääntie 79, 83910 Paalasmaa

nevalainen.lahja@gmail.com

puh. 040 522 0567

 

Viljelijä Arto Tanskanen (KESK)

Nevalanpääntie 262 A, 83910 Paalasmaa

arto.tanskanen@suomi24.fi

puh. 050 598 4581

 

Suunnittelija, eläk. Jouni Kallinen (KESK)

Soverantie 1 A 1, 83900 Juuka

kallinen.jouni@suomi24.fi

puh. 0400 170 150

 

Nuorisosihteeri, eläk. Liisa Kortelainen (SDP)

Sorveuksentie 69 b, 83900 Juuka

puh. 045 120 3631

 

Kirjastovirkailija Iina Aaltonen (SDP)

iina.aaltonen@juuka.fi

 

Opisk. yhteisöpedagogi  Jukka Hyttinen (SDP)

jukka.hyttinen@juuka.fi

puh. 050 378 8414

 

Maatalousmyyjä Heli Parkkonen (SDP)

heli_parkkonen@netti.fi

puh. 050 311 2093

 

Luokanopettaja Virpi Nevalainen (SDP)

virpi.nevalainen@juuka.fi

 

Eläk. Jaakko Kokkonen (SDP)

Väyryläntie 6 A 7, 83900 Juuka

puh. 040 562 8232

 

Kivityömies Asko Kuiri (SDP)

Larinsaarentie 703 b, 83900 Juuka

puh. 050 044 7211

 

Kivityömies Kauko Laine (PS)

Ruohokorventie 130, 83900 Juuka

puh. 050 321 1261

 

Eläk. Seppo Viitala (PS)

Luikonlahdentie 2434, 83900 Juuka

puh. 050 336 8313

 

Yrittäjä Veijo Elsinen (PS)

Siskolanpolku 3 B 7, 83900 Juuka

puh. 050 435 9630

 

Lossinkuljettaja Juha Nevalainen (PS)

Selkolantie 178, 83910 Paalasmaa

puh. 050 339 7545

 

Maatalousyrittäjä Marjut Roinisto (PS)

Länsitie 1034, 83900 Juuka

 

DI, FT Topi Kallinen (PS)

ktkalto@gmail.com

puh. 050 413 4562

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Juuan kunta

Juuan kunnantalo

Avoinna ma-pe klo 9-15
Poikolantie 1, 83900 Juuka 
P. 040 104 2000
Fax. (013) 472 123


PUHELINLUETTELO »
YHTEYSTIEDOT »
YHTEYDENOTTOLOMAKE »

Etsitkö näitä?


Kartat

Matkailuinfo


Kirjasto